21-28 NİSAN EBELER HAFTASI

ebeler-haftasi

Yeni bir canlının dünyaya gelmesine yardımcı olmak, doğum ağrısı çeken bir annenin acısını dindirmek ve aileye özlemle beklenen birinin katılımını sağlamak, ebelik mesleğinin tüm çağlar boyunca toplumlarda saygın bir yer edinmesini sağlamıştır.

Dünya Sağlık Örgütü’nün “21.Yüzyılda Herkes İçin Sağlık Hedefleri’’nde yer alan “Yaşama Sağlıklı Başlanması Hedefi’’ ebelik mesleğinin aile ve toplum için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha açığa çıkarmıştır.

Ebemiz; yalnızca annenin değil, ailenin ve toplumun sağlık danışmanıdır.  Ebelerimiz, doğum öncesi eğitim, ebeveynliğe hazırlanma, kadın sağlığı, üreme sağlığı ve çocuk bakımı konularında hizmet vererek çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Bir bebeği dünyaya getirmenin verdiği mutluluk başka hiçbir meslekle kıyaslanamaz. Ebelerimiz bir insanın hayata geliş anına şahitlik ederler. Doğum anında anne adayının en büyük destekçisi onlardır.

Annelerin gebelik ve doğumla ilgili süreci korkuyla değil huzurla ve sağlıkla geçirmesini sağlayarak, annelerin bu zaman ile ilgili güzel anılara sahip olmalarının sağlanmasında önemli yeri olan tüm ebelerimizin “ 21-28 Nisan Ebeler Haftası” kutlu olsun.

Bir önceki yazımız olan SGK Rapor Parası Hakkında Tüm Sorular ve Cevapları başlıklı makalemizde analık hali, e-ödenek ve geçici iş görmezlik ödeneği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Etiketler:

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir