Doğum Yapan İçin Rapor Parası

Doğum yapan bayanların sıkça sorduğu soruların başında rapor parası ile ilgili sorular gelmektedir. İlerde siz değerli bayanların herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmaması için geçici iş göremezlik raporu ve ücreti almanızı gerekiyor. Kanuna göre hamile olan bayanların üstte belirtilen ücrete başvurması gerekiyor. Bu bütün doğum yapan bayanlar için geçerli bir kanundur.

Doğum Yapan İçin Rapor Parası

Doğum Yapan İçin Rapor Parası

Doğum Yapan Bayanlar İçin Rapor Parası Ücreti

Aldığınız bu ücret doğum yaptıktan sonraki üçüncü güne kadar ödenir. Bu ücreti almak için herhangi bir hastaneden doktor raporu almanız gerekmektedir. Doktor raporsuz başvurular geçersiz sayılacaktır. Bir başka dikkat etmeniz noktayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Rapor parasını almak için doktor raporu aldığınız dönemde çalışmamış olmanız gerekiyor.

SGK tarafından ödenecek olan ücretler başvurudan sonra en geç 8 hafta içerisinde ödenmektedir. Doğum yapanlar için rapor parası hakkında bazı önemli bilgiler vermeye çalıştık, umarız bu bilgiler işinize yarar.

Bir önceki yazımız olan Antalya SGK Ödenmeyen Rapor Paraları Almak başlıklı makalemizde antalya SGK ödenmeyen rapor paraları, antalya SGK ödenmeyen rapor paraları alma ve antalya SGK ödenmeyen rapor paraları almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir