E-Devlet SRC Sorgulama

E-Devlet sisteminin gelmesi ile birlikte vatandaşlarımızın işleri ciddi bir şekilde kolaylaşmış durumda. E-Devlet şifreniz ile birlikte farklı işlerinizi kolay bir şekilde halledebiliyorsunuz. Bu işlemlerden bir başkası ise SRC sorgulama işlemidir. Bu yazımızda bizler SRC sorgulama işlemi hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

E-Devlet SRC Sorgulama

E-Devlet SRC Sorgulama

SRC Sorgulama İşlemi

Başta SRC sorgulama işlemi olmak üzere bütün diğer işlemleri yapmak için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreyi en yakın PTT şubesinden temin edebilirsiniz. SRÇ sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilk etapta bu adrese tıklamalısınız. Giriş yaptıktan sonra Kurumlar kısmına tıklayın. Bölüm seçme kısmından ise Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı kısmını seçin. Son olarak karşınıza Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama ile ilgili bir kısım çıkacaktır. Buraya tıkladıktan sonra istediğiniz sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan rapor parası almak için (işgöremezlik) başlıklı makalemizde 3 aylık maaş bordrosu, 3 aylık sorgulama ve çalıştay hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir