Emekli Çalışan Rapor Parası Alabilir Mi?

Bildiğiniz gibi toplumumuzun büyük bir çoğunluğu emeklilerden oluşmaktadır. Emekliler emekli olduğu tarihten sonra çalışmaya devam etmektedir. Bu nedenle emekli olarak çalışanların rapor parası ile ilgili çeşitli soruları olmaktadır. Bizde bu yazı aracılığı ile emekli olanların rapor parası ile ilgili sorularını cevaplamak istiyoruz.

Emekli Çalışan Rapor Parası Alabilir Mi?

Emekli Çalışan Rapor Parası Alabilir Mi?

Emekliler Ve  Rapor Parası

Bildiğiniz gibi emekliler emekli oldukları tarih itibarı ile çalışabilirler. Çalışmak için ise SGK destek primi ödeme konusunda bir şart vardır. SGK destek primi ödeyen emekliler sadece çalışabilmektedirler. Bu destek primi SGDP diye adlandırılır. Emekliler bu primi ödemelerine rağmen rapor parasından faydalanamamaktadırlar. Ancak iş kazası ve ona benzer durumlar ortaya çıktığı vakit emekliler buna karşılık ücret alabilirler. Emeklilerin rapor parası hakkındaki soru işaretlerini böylece ortadan kaldırmış olduk.

Bir önceki yazımız olan TC Kimlik No İle Rapor Arama başlıklı makalemizde TC Kimlik İle Rapor Arama, TC Kimlik No İle Rapor Arama ve TC Kimlik No İle Rapor Aramak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir