EVDE ÇOCUK BAKIMI 300 EURO HAKKINDA UYARI

Evde çocuk bakım hizmetlerine ilişkin SGK tarafından 300 Euro verileceği konusunda doğru olduğu ancak aracı kurumlara aldanılmaması konusunda uyarı yapıldı.

Bazı internet sitelerinde, “Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında verilecek olan 300 Avroluk destekten yararlanmak isteyen annelerden “ön başvuru” adı altında, TC kimlik numarası, telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerinin istendiği anlaşılmıştır.

Ayrıca, danışmanlık firması tarafından verilen bu hizmetin Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından finanse edildiği, danışmanlık firması aracılığıyla yapılacak başvuruların öncelikli olarak değerlendirileceği gibi gerçek dışı, vatandaşlarımızı yanıltmaya ve haksız kazanç sağlamaya yönelik bilgiler yer aldığı görülmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kurumumuz tarafından yürütülen “Evde Çocuk Bakım Hizmetleriyle Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu” kapsamında ön başvurular 25 Haziran tarihinden itibaren sadece www.sgk.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır.

Ön başvurular herhangi bir aracı kişi ya da şirkete ihtiyaç olmaksızın anneler tarafından kolayca yapılabilecektir.

Ön başvuru aşamasında annelerden kimlik bilgileri dışında bilgi ve belge istenmeyecektir.

Başvuru sahiplerinden hiçbir aşamada ücret talep edilmeyecektir.

Başvuruların danışmanlık firması aracılığıyla yapılması kişilere hiçbir öncelik kazandırmayacaktır.

Bu tarz firmalara itibar edilmemesi ve kişisel bilgilerin bu kişilerle kesinlikle paylaşılmaması önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir önceki yazımız olan Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesi 2015/24 başlıklı makalemizde bedeli ödenecek ilaç listesi, bedeli ödenecek ilaçlar ve bedeli ödenecek ilaçlar listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir