Evlenen Bayana Kıdem Tazminatı Ödenmesi

Yeni gelen yasa ve yasada yapılan değişiklikler evlenen bayanlarıda etkileyecek gibi. Yeni kıdem tazminatı yasasında bayanların bu tazminatı alırken bazı konulara dikkat etmesi gerekiyor. Bu yeni gelecek olan kıdem tazminatı yasası özellikle çalışan vatandaşlarımızı oldukça negatif bir şekilde etkileyecektir. Planlanan değişiklikler daha çok işverenlerin leyine olacak gibi duruyor.

Evlenen Bayana Kıdem Tazminatı Ödenmesi

Evlenen Bayana Kıdem Tazminatı Ödenmesi

Yapılması Muhtemel Değişiklikler

Kıdem tazminatı olayını sizlere bir örnek ile anlatmak istiyoruz. İşvereniniz bir gün yanınıza gelip sizi işten çıkarırsa eski yasa ile birlikte kıdem tazminatı alabiliyordunuz. Yeni gelen yasa ile birlikte bu pek mümkün olmayacak. Evlenecek olan bayanlar 1 yıl içerisinde kıdem tazminatı alıp işten ayrılabiliyordu. Yeni gelecek olan yasa bunuda ortadan kaldırıyor. İşçiler bu duruma pek sıcak bakmıyor. Bizde hala eski yasanın uygulanması taraftarıyız.

Bir önceki yazımız olan SGK Rapor Eksik Gün Nedir başlıklı makalemizde sgk rapor eksik gün, sgk rapor eksik gün nedir ve sgk rapor eksik günler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir