Hangi Hastalar Bakım Parası Alabilir?

Sizlerinde bildiği gibi uzun süreli hastalıklarda veya çeşitli ameliyatlar sonrasında hastalar bakım parası alabilmektedir. Yapılan tedavilerden sonra hastaların bakım parası almasına karar verilir. Bu bakım parası ile birlikte hastalar bakım için kendi cebinden para vermemektedir. Devlet tarafından sizlere verilen bakım parası için bazı kriterlere uymanız gerekmektedir.

Hangi Hastalar Bakım Parası Alabilir?

Hangi Hastalar Bakım Parası Alabilir?

Bakım Parası Almak

Özellikle geçim sorunu yaşayan hastalar için bakım parası hayatı önem taşımaktadır. Bakım parası alarak vatandaşlarımızın büyük bir kısmı bakım konusunda rahatlamaktadır. Bakım parası genellikle ameliyat veya tedavi sonrası alınmaktadır. Örnek teşkil etmesi açısından bazı hastalıkları örnek olarak vermek istiyoruz. Bu hastalıklar: kalp, damar hastalıkları, Akciğer hastalıkları ve oksijen/diyabet hastalıklarıdır. Bakım parası ile ilgili vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz bizlere.

 

Bir önceki yazımız olan SGK E-Bordro Maaş Sorgulama başlıklı makalemizde SGK E-Bordro Maaş, SGK E-Bordro Maaş Sorgulama ve SGK E-Bordro Maaş Sorgulamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

2 Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir