Hastaneler Raporlarını 3 Günde SGK’ya Gönderecek

5 Aralık 2013 tarihinden itibaren raporlar ile ilgili ciddi bir değişiklik yapıldı. Yapılan bu değişiklik bütün rapor ve rapor parası alanları ilgilendiren bir değişikliktir. Bildiğiniz gibi rapor parası almak için SGK ile anlaşması hastenelerden rapor almanız gerekiyor. Yeni yasa ile birlikte bu raporlar en fazla 3 gün içerisinde SGK’ya gönderilecek. Hastaneler bu raporları 3 günde elektronik ortamda gönderme imkanına sahip.

Hastaneler Raporlarını 3 Günde SGK'ya Gönderecek

Hastaneler Raporlarını 3 Günde SGK’ya Gönderecek

Raporlar SGK’ya Ulaşacak

Bazı işçiler elektronik ortamda rapor alma yerine yazılı bir şekilde raporlarını alıyorlar. Bu raporlarda herhangi bir sorun olmamasına rağmen raporların SGK’ya ulaşması biraz daha zaman alacaktır. Yeni gelen yasa ile birlikte artık bütün raporların 3 gün içerisinde SGK’ya ulaşması konusunda ciddi ve önemli çalışmalar atılıyor. Bizde bu önemli değişiklikleri sizler ile paylaşmak istedik.

Bir önceki yazımız olan Evlenen Bayana Kıdem Tazminatı Ödenmesi başlıklı makalemizde evlenen bayana kıdem tazminat, evlenen bayana kıdem tazminatı ve evlenen bayana kıdem tazminatı ödenmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir