İnşaat sektöründe istihdam %1,5, çalışılan saat %2,3 azaldı, brüt ücret-maaş %0,7 arttı

İnşaat sektöründe istihdam %1,5 azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat İstihdam Endeksi 2013 yılı IV. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %1,5 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat İstihdam Endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %6,0 oranında azalırken, 2013 yılında bir önceki yıla göre %5,2 oranında azaldı.

istihdam-endeksi

İnşaat sektöründe çalışılan saat %2,3 azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Çalışılan Saat Endeksi 2013 yılı IV. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %2,3 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Çalışılan Saat Endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %7,9 oranında azalırken, 2013 yılında bir önceki yıla göre %6,1 oranında azaldı.

saat-endeksi

İnşaat sektöründe brüt ücret-maaş %0,7 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Brüt Ücret-Maaş Endeksi 2013 yılı IV. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %0,7 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Brüt Ücret-Maaş Endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %6,7 oranında artarken, 2013 yılında bir önceki yıla göre %9,7 oranında arttı.

ucret-maas-endeksi

Bir önceki yazımız olan Sigortada deneme süresi olur mu? başlıklı makalemizde deneme süresi, sigortada deneme süresi ve sigortasız işçi çalıştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir