İstifa Eden İşsizlik Parası Alabilir Mi

Son dönemlerdeki en çok merak edilen soruların başında işsizlik parası ile ilgili sorular gelmektedir. Herkes güzel bir iş ve aynı zamanda güzel bir maaş ister. Aktif olan çalışanlar için en zorlu durumların başında kuşkusuz istifa gelmektedir. Hiç bir şahıs özellikle bu dönemde kendi rızası ile istifa etmek istemez.

İstifa Eden İşsizlik Parası Alabilir Mi

İstifa Eden İşsizlik Parası Alabilir Mi

İşsizlik Maaşı Almak İçin Şartlar

Bazı durumlarda çalışanlar istifa etmek zorunda kalırlar. Bu süreç sonrasında işsizlik maaşı almak isterler, fakat işsizlik maaşı almak için bazı şartları karşılamanız gerekmektedir. Yaş sınırı olmaksızın herkes işsizlik parası alabilir. İşsizlik parası almak için isteğiniz dışında işten ayrılmanız gerekiyor. Eğer kendi isteğiniz ile istifa ederseniz herhangi bir işsizlik parası alamıyorsunuz.

Son olarak bahsetmek istediğimiz önemli bir şart ise primler ile ilgili. İşte çalışırken işvereniniz en az 600 günlük priminizi ödemesi olmazsa olmaz şartlardandır. Aksi halde herhangi bir işsizlik parası alamıyorsunuz. Umarız verdiğimiz bilgiler istifa sonrası süreçte işinize yarar. Başka sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SGK Rapor Parası Telefon Üzerinden Bildirilecek başlıklı makalemizde sgk rapor parası telefon bildirimi, sgk rapor parası telefon bildirimi hakkında ve sgk rapor parası telefon üzerinden bildirilecek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir