Özürlü Vergi İndirimi

Bu yazımızda özürlü çalışan vatandaşlarımız için önemli bir bilgiyi paylaşmak istiyoruz. Özürlü vergi indirimi bütün çalışan engelliler için geçerili bir vergi indirimidir. Bu vergi indirimi aynı zamanda engelli birine bakan vatandaşlarımız içinde geçerili bir uygulamadır. Vergi indiriminin uygulanması için ilk etapta SGK’nın bütün şartlarına uymanız gerekmektedir. Şartlara uyanlar gelir vergisinden indirim alabilir.

Özürlü Vergi İndirimi

Özürlü Vergi İndirimi Nedir?

Engelli bir vatandaşa bakanları bir konu hususunda uyarmak istiyoruz. Eğer bir engelliye bakım yapıyorsanız sadece anne, baba, eş veya çocuk vergi indirimden faydalanabilecek. Kazandığınız brüt ücretten bu verginin kesildiği için sizlere net olarak daha fazla ücret kalmaktadır. Bu engelliler için çok olumlu bir gelişmedir. Özürlü vergi indirimi konusunda verebileceğimiz bilgiler bu kadardı. Sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Hastaneler Raporlarını 3 Günde SGK'ya Gönderecek başlıklı makalemizde hastaneler raporlarını 3 günde sgk'ya gönderebilecek mi ve hastaneler raporlarını 3 günde sgk'ya gönderecek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

2 Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir