rapor parası almak için (işgöremezlik)

rapor parası sorgulamak için e-devlet şifresi almanız gerekmektedir.
video olarak izlemek için TIKLAYINIZ

sorgulamak için

tıklayınız.

rapor parası e devletten nasıl bakılır öğrenmek için

tıklayınız.

video olarak izlemek için TIKLAYINIZ
Ssk Rapor Parası Alımıyla İlgili İşlemler:

Hastane tarafından rapor alan işçilerin işlemlerinin bir an önce yapılabilmesi için söz konusu raporlar üç iş günü içinde posta yoluyla sigortalının tabi olduğu sigorta müdürlüğüne gönderilir. Aldığınız raporun bir nüshasını işyerinize, gerekli işlem ve kayıtların tutulması için vermelisiniz. İstirahatın başlangıç tarihinden itibaren geriye doğru 120 gün prim ödeme gün sayısı ve prim ödeme halinin devam edip etmediğini gösterir, işveren veya yetkili personel tarafından eksiksiz düzenlenmiş damgalı, imzalı vizite kağıdı (ek olarak gönderilmek üzere hastanenize teslim etmeniz gerekmektedir. İşyeri beyanı (sigortalının hangi tarihte çalışmadığını ve hangi tarihte işbaşı yaptığını gösterir internet kaydı, işyeri tarafından işlenecektir.

* Tüm belgeler tamam olduğunda sigorta müdürlükleri bu belgelere istinaden paralarınızı ptt şubelerine yatırır. yandaki sorgulama linkinden paranızın yattığını görürseniz size en yakın ptt şubesine giderek ve kimliğinizi ibraz ederek işgörmezlik paranızı alabilirsiniz.

not: online işleme açık bütün ptt şubelerinden alabilirsiniz (offline şube kaldımı bilmiyorum)

link: http://app.sgk.gov.tr/isGoremezlikOdemeGormeWEB/OdemeDurumuSorgula.do

Bir önceki yazımız olan İstirahat parası sorgulaması Rapor Parası Sorgulama başlıklı makalemizde 2014 emekli promosyonu, 2016 fiyat listesi ve 2022 3 aylık maaş sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

1 Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir