Rapor Parası Bankamatikten Çekilebilir Mi?

Bu yazımızda son dönemlerde sıkça sorulan bir sorunun cevabını vermek istiyoruz. Çeşitli sigortalılar rapor parasının geldiği günden sonra o parayı bankamatikten çekmek istemektedir. Bunun mümkün olup olmadığını sizlere bu yazıda anlatacağız.

Rapor Parası Bankamatikten Çekilebilir Mi?

Rapor Parası Bankamatikten Çekilebilir Mi?

Bildiğiniz gibi SGK rapor paralarını sadece Ziraat Bankasına yatırmaktadır. SGK’nın başka bankalar ile çalışmaması sebebi ile rapor paranızı sadece Ziraat Bankasından alabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankasında banka hesabınız varsa rapor parasının yatırıldığı günden itibaren parayı bankadan alabilirsiniz. Bu işlemi gişeden veya bankamatikten kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Rapor paranızın yatıp yatmadığını öğrenmek için bankanıza gitmek yerine bu adresten sorgulamayı sizlere öneriyoruz. Paranızı bir kaç hafta içinde çekmediğiniz takdirde Ziraat Bankası tarafından para tekrardan SGK’ya gönderiliyor. Bunu önlemek için ücreti zamanında bankadan çekmeyi sizlere öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan SSK Danışma Hattı İletişim başlıklı makalemizde SSK Danışma Hattı, SSK Danışma Hattı İletişim ve SSK Danışma Hattı Numara hakkında bilgiler verilmektedir.

rapor parası atm den alınır mı, rapor parası atm den alınırmı, rapor parasını atm den alabilirmiyim, rapor parası bankamatik, rapor parası atm\den çekilir mi, ziraat atm den rapor parası çekme, ssk parası atm, emzirme parasi atm den cekilirmi, istirahat parasi atm de, ziraat bankası atm rapor parası

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir