Rapor Parası Ne Zaman Yatar

Rapor Parası Ne Zaman YatarRapor parası yatırılma tarihi konusunda herkesin merak ettiği ve sürekli gelen soruların büyük çoğunluğunu oluşturduğu için ayrıca açıklama gereği duyduk. Rapor parası ne zaman yatar, hangi bankadan yatar ve aklınıza takılan bazı sorular için cevapları bulabilirsiniz.

Rapor Parası Ne Zaman Yatar

Rapor parasının yatırılma tarihi olarak her ayın 8’i ile 14’ü arası SGK tarafından otomatik yapılmaktadır.

Rapor Parasını Hangi Bankaya Yatıyor?

Rapor parası Ziraat Bankası üzerinden yatırılmaktadır. SGK ile yapılan anlaşmaya göre 09 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Ziraat Bankası üzerinden rapor parası ödemeleri yapılmaktadır.

Rapor Parasını Ne Zaman Alabilirim?

Rapor parası SGK tarafından yatırıldığını görüyorsanız Ziraat Bankası hesabınız var ise hesabınıza otomatik olarak yatırılmaktadır. İstediğiniz zaman alabilirsiniz. Eğer, Ziraat Bankası hesabınız yok ise her ayın 8’i ile 14’ü arası Ziraat Bankası şubelerinden kimliğiniz ile çekebilirsiniz.

Emanete Alındı Ne Demek?

Rapor parası sorgulamanızda eğer Ödeme Durumu kısmında Emanete Alındı yazıyor ise tereddüt etmenize hiç gerek yok. Anlaşılan sizin Ziraat Bankası hesabınız olmadığı için ve bulunduğunuz ayın 8-14 ü tarihleri arasında olmadığı için bir sonraki aya devretmesinden dolayı bu uyarıyla karşılaşmaktasınız.

Yorumlar

2 Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir