Raporlu Çalışana Rapor Parası Ödenir mi?

Son zamanlarda gündemde olan konulardan bir taneside raporlu çalışanların çalışmaya devam ettiği sürede herhangi bir rapor parası alıp alamayacağıdır. İşçi olarak raporlu olduğunuz halde çalisiyorsanız herhangi bir istirahat ücreti alamıyorsunuz maalesef. SGK‘nın böyle birşeyi yapmasının en büyük sebebi ise bu süre zarfı içerisinde zarara uğramasıdır.

Raporlu Çalışana Rapor Parası Ödenir mi?

Raporlu Çalışana Rapor Parası Ödenir mi?

Raporluyken Çalışmayın

Rapor parasının asıl amacı geçerli bir neden yüzünde çalışamayanlara maddi olarak destek sağlamaktadır. Rapor parası almak için SGK tarafından onaylanan bir hastaneden rapor almanız gerekmektedir. Tekrardan önemli bir noktaya değinmek istiyoruz. Eğer raporunuz onaylı ise ve bu süre zarfı içerisinde çalışıyorsanız rapor parası alamıyorsunuz. Rapor parası hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız SGK resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğum Yapan İçin Rapor Parası başlıklı makalemizde doğum yapan için rapor parası, doğum yapan rapor parası nasıl alır ve rapor parası doğum yapan için hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir