SGK Rapor Eksik Gün Nedir

2000 yıllarının başında uygulanmaya başlanan bu sistem hakkında siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek istiyoruz. Yeni yasa ve kanunlar SGK’ya bağlı olanlarıda etkilemektedir. Bu yazımızda SGK raporlarında eksik günler konusunda bilgi vereceğiz. Başlayan bu uygulama sayesinde eksik olan günlerinizi SGK’ya bildirmeniz zorunlu hale gelmiştir.

SGK Rapor Eksik Gün Nedir

SGK Rapor Eksik Gün Nedir

Eksik Günler İçin Rapor

Bu bildirimler hem işverenlerin hemde işçilerin lehine olan bir çalışma stilidir. Sigortalı çalışanların ayda eksik çalıştıkları günleri belirtmeleri gerekiyor. Bu raporu SGK ile anlaşmalı olan bir hastaneden almanız gerekiyor. Diğer raporlar SGK tarafından geçersiz olarak sayılıyor. İstirahat raporu ile birlikte SGK’ya bildirim yapmanız sizler için yeterli olacaktır. Raporunuz ile birlikte bildirim yapmadığınız halde SGK tarafından gerekli cezalar uygulanacaktır. Bunu önlemek için sizlere zamanında sgk rapor eksik günler konusunda bildirim yapmayi öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Rapor Parası Bankamatikten Çekilebilir Mi? başlıklı makalemizde rapor parası bankamatik, rapor parası bankamatikten çekilebilir ve rapor parası bankamatikten çekilebilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir