SGK Rapor Parası Telefon Üzerinden Bildirilecek

Rapor parası sorgulama konusunda ciddi adımlar atılıyor. Artık sizin rapor parasını sorgulamanıza gerek kalmıyor. SGK rapor parası ile ilgili SMS yani mesaj üzerinden bir bildirim gönderecek. Sigortalıların belirli dönemlerde istirahatli kaldıkları süre için ödenecek ücretler konusunda ciddi bir düzenleme geldi. Bu yeni düzenleme sayesinde işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

SGK Rapor Parası Telefon Üzerinden Bildirilecek

SGK Rapor Parası Telefon Üzerinden Bildirilecek

Özel hazırlanan MOSİP sistemi sayesinde ücret banka hesabınıza ödendikten sonra size bir SMS gönderilecektir. Bu sistem yeni faaliyete geçmesine rağmen önemli bir aşama kaydetmiş durumda. SMS bildirimi almak isteyen SGK‘lılar www.sgk.gov.tr web adresini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Açılan ekranda SMS Bilgilendirme menüsünü seçtikten sonra SMS Hizmetleri Bilgi Girişi/Güncelleme bölümünden telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. Bu önemli değişiklik sigortalıların hayatında önemli bir kolaylık olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Unutulan Sigorta Parası Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde unutulan sigorta parası, unutulan sigorta parası hakkında ve unutulan sigorta parası nasıl öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir