Sigorta Prim Gün Sayısı Sorgulama

Emeklilik konusunda en önemli husus kuşkusuz sigorta prim gün sayısıdır. Bu nedenle bizde sizleri bu konu ile ilgili bilgilendirmek istiyoruz. Emekliliği yaklaşanlar veya emekli adayları bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumalı. Sizlerinde bildiği gibi emekli olmak üç farklı şarta bağlıdır. Kısaca bu şartlardan bahsederek başlamak istiyoruz.

Sigorta Prim Gün Sayısı Sorgulama

Sigorta Prim Gün Sayısı Sorgulama

Prim Gün Sayısı Sorgulamak

İlk etapta prim gün sayınızı doldurduktan sonra sigortalık gün sayınızıda doldurmalısınız. Bu sayılarınız emeklilik için yeterli ise son şart yaş şartıdır. Bütün bu şartları tamamladıktan sonra emekli olabilirsiniz. Sigorta prim sayısı cinsiyete göre belirlenen bir sayıdır. Bu sayı bayanlar için 20 yıl olup, erkekler için 25 yıldır. Prim günü sorgulama işlemi ise internet üzerinden yapılmaktadır. ESGM uygulamasına giriş yaparak bu sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Engelli Memur Alımları Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizde engelli memur alımları, engelli memur alımları 2014 ve engelli memur alımları ne zaman yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir