Sık Rapor Almak İşten Atılma Sebebi Mi?

Sık sık rapor alanlar için bu yazıyı uyarı nitelikte paylaşmak istiyoruz. Eğer kısa süre içerisinde arka arkaya rapor alıyorsanız çok dikkatli olmalısınız. Bunun nedeni ise işiniz ile ilgilidir. Kısa sürede rapor alanlar bu neden yüzünden işten atılabilir. Bunu önlemek için rapor almadan önce daha dikkatli davranmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

Sık Rapor Almak İşten Atılma Sebebi Mi?

Sık Rapor Almak İşten Atılma Sebebi Mi?

Rapor Alırken Dikkatli Olun

Yargıtay’ın aldığı kararı ile birlikte kısa süre içerisinde alınan çok sayıda raporlar işten atılma sebebi olarak sayılabilecek. Bu neden yüzünden işten ayrılma haberleri gelmeye başladı. Kısa bir süre önce bir havayolu şirketinde çalışan personel bu neden yüzünden işten ayrılmak zorunda kaldı!

Bu yeni karar yüzünden işten atılan memurlar mahkemeye başvurmuş durumda. Mahkeme kararı şirketin lehine oldu ve memurlar haksız olarak bulundu mahkeme tarafından. Bu nedenle sizleri rapor alma konusunda uyarmak istiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Rapor Parasından Faydalanabilecek Sigortalılar başlıklı makalemizde Rapor Parası Faydalanabilecek Sigortalılar, Rapor Parasından Faydalanabilecek Sigortalılar ve Rapor Parasından Faydalanabilecek Sigortalılar Kimlerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir