ssk hizmet sorgulama

ssk hizmet sorgulama Ülkemizde sağlık ve sigortalarla ilgilenen kurum olan SGK ile olan bilgilerimizi artık internetten öğrenmemiz de mümkün kılınıyor. Esgm sorgulama yani interaktif sosyal güvenlik merkezi sorgulama sayfasıdır. Bu sayfa sayesinde ssk hizmet sorgulama, sgk hizmet dökümü, ilaç kesintisi, primler, işgöremezlik parası, ssk tescil belgesi, hizmet süresi ve bilgisi, 4a 4b 4c çalışanlarının emekli aylık bilgisi ve emeklilik maaşlarını sorgulayabiliyorsunuz. Sgk merkezlerine gitmeye gerek kalmadan evinizden işyerinizden ya da internet bağlanabildiğiniz herhangi bir yerden yapabileceğiniz bu sorgulamalar sayesinde yol zahmetinden ve yorulmaktan kurtuluyorsunuz.

Önceleri belirlenmiş bir şifreyle giriş yapmaya ve sorgulama sayfasını bu şekilde geçmeyi gerektiren bu olanak 09.07.12 tarihli düzenleme ile değişmiştir. Artık nüfus cüzdanı bilgilerini girerek yapacak olduğunuz giriş sayesinde birçok bilginin yanında ssk hizmet sorgulaması da yapabilmektesiniz. Sorgulama için gerekli bilgiler ise: Tc kimlik numarası, baba adı, aile sıra no, c,lt no, nüfusa kayıtlı olduğu yer gibi nüfus cüzdanınızda rahatlıkla erişebileceğiniz bilgilerdir. Sgk sorgu sayfası şifrelerini unutmaya karşı oluşturulmuş bu sistem sayesinde aksaklıkların önüne geçilmeye çalışılmıştır. Elbette ki nüfus cüzdanınızda ki bilgileri bilen birisi sorgulama yapabilir ancak isterseniz bir dilekçe yardımı ile bu bilgileri saklamak elinizdedir.

Sitemiz sayesinde günün her saati istediğiniz yerden internete bağlanarak esgm sorgulamasında bulunabilir ve güvenli hızlı bir şekilde ssk hizmet sorgulaması yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstirahat parası sorgulaması Rapor Parası Sorgulama başlıklı makalemizde 2014 emekli promosyonu, 2016 fiyat listesi ve 2022 3 aylık maaş sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir