Unutulan Sigorta Parası Nasıl Öğrenilir?

Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize unutulan sigorta parası hakkında bir kaç bilgi vermek istiyoruz. Bazı kişiler sigorta parasını onca uyarıya rağmen almayı unutmuş. Çoğu uyarıya rağmen halen 80 bin kişiden fazla devletten paralarını almadı. 5 yıl içerisinde ise herhangi bir işlem yapılmadığı takdirde kişilerin herhangi bir hakkı kalmayacaktır sigorta parası üzerinde.

Bu durumu önlemek için alacağınız sigorta parasınıbu adres üzerinden sorgulayabilirsiniz. Yapılan açıklamalara göre 80 bin kişinin toplam alacağı 12 Milyon Türk Lirasını bulmaktadır. SGK çeşitli nedenler ile milyonlarca hak sahibine ödemeler yapılıyor. Bu ödemelerin arasında sigorta parasıda var.

Sigorta parasını almayı unutanların büyük bir çoğunluğu İzmir, Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerden olması dikkat çekiyor. Zamanaşımına uğramadan sigorta paralarınızı almanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Raporlu Memur Idareye Bildirmek Zorunda Mı? başlıklı makalemizde raporlu memur idare hakkında, raporlu memur idareye bildirmek zorunda ve raporlu memur idareye bildirmek zorunda mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir