Yurt Dışında Tedaviye Gitmek

Çeşitli ameliyatlar yurt içinde yapılamıyor bildiğiniz üzere. Bunun en kolay çözümü yurt dışında tedaviye gitmek olacaktır. Bu konu ile ilgili bu yazımızda daha detaylı bilgiler ve ipucuları bulabilirsiniz. Genellikle yurt dışına organ ve nakil ameliyatları için gidilmektedir. Hasteneden aldığınız bu raporları son olarak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylattıktan sonra yurt dışına tedavi olmaya gidebilirsiniz.

Yurt Dışında Tedaviye Gitmek

Yurt Dışında Tedaviye Gitmek

Onayı aldıktan sonra en geç 3 ay içerisinde yurt dışına gitmeniz gerekecek. 3 ay içerisinde gitmediğiniz takdirde tekrardan onay almanız gerekiyor. Herhangi bir aksama veya uzamayı anında kuruma belirtmeniz gerekecek. Ekstra süreler için sizlere herhangi bir ücret ödenmez. Hasta olarak yurt dışına çıkacak olan kişinin yanında birde refakatçı gelebilmektedir. Yurt dışı tedavi konusunda sizlere vereceğimiz bilgiler bu kadardı.

Bir önceki yazımız olan Sigorta Prim Gün Sayısı Sorgulama başlıklı makalemizde sigorta prim gün sayısı, sigorta prim gün sayısı sorgulama ve sigorta prim gün sayısı sorgulamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir